Firmy pozabankowe

Zakra? Opinia o firmie i ostatnia afera

0 418

Zakra.pl to witryna poświęcona pożyczkom przez Internet, prowadzona równolegle z markami Zakramini.pl, Zpay.pl, Zakrainvest.pl oraz Zakrahome.pl. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek społecznościowych korzystając z wypracowanego w Wielkiej Brytanii modelu P2P.

Specyfika pożyczek społecznościowych

Podstawową różnicą pomiędzy pożyczkami typu społecznościowego, a pożyczkami w parabankach jest sam sposób udzielenia zobowiązania. Dzieje się to pomiędzy jednym, a drugim klientem – jeden znajduje się w roli pożyczkobiorcy, drugi zaś w roli inwestora. Pieniądze przekazywane są z rąk jednego “zwykłego” człowieka, do rąk drugiego – za pośrednictwem portalu, w tym przypadku portalu Zakra.pl.
Największym plusem takiego rozwiązania jest całkowita wolność w wyborze kwoty, czasu trwania, a nawet samego oprocentowania pożyczki. Inwestorzy zaś finansują tylko wnioski, które wzbudzą w nich zaufanie, nie mają więc niczego narzuconego z góry.
Obecnie Zakra.pl zrzesza prawie 40 tysięcy unikalnych użytkowników, zarówno pożyczkobiorców, jak i potencjalnych inwestorów.
Korzystanie z serwisu Zakra.pl możliwe jest tylko po dokonaniu rejestracji w serwisie.

 • Link do formularza rejestracyjnego: https://zakra.pl/rejestracja

Cechy wnioskowania o pożyczkę w Zakra.pl

 • Z pożyczki skorzystać mogą osoby prywatne lub firmy
 • Pożyczkobiorca sam wybiera kwotę pożyczki, okres pożyczkowania i oprocentowanie (standardowo od 1 do 16%, można jednak ustawić wyższy procent)
 • Można skorzystać z oddzielnej oferty: pożyczki samochodowej, gotówkowej lub dla firm. Różnią się one przede wszystkim przymusem przygotowania innych dokumentów. Wszystkie finansowane są przez zarejestrowanych inwestorów
 • Z serwisu korzystać może każda pełnoletnia osoba (brak warunku minimalnego wieku)
 • Bez wymagania zaświadczenia o dochodach
 • Można wnioskować nawet z negatywną historią w BIK

ułożone monety

Przykładowe koszty

Przykładowe koszty pożyczek za pośrednictwem portalu Zakra.pl

Wysokość pożyczki (w zł)
Okres pożyczkowania (w miesiącach)
Oprocentowanie
Rata miesięczna (w zł)
500
2
6%
253
1000
5
8%
207
5000
10
6%
525
5000
10
16%
567
10000
24
12%
517
40000
36
10%
1444

W powyższym zestawieniu nie uwzględnialiśmy oprocentowania poniżej 6% (chociaż możliwe jest wybranie oprocentowania nawet w wysokości 1%). Po zapoznaniu się z ofertami w podobnych serwisach, zauważalna jest tendencja inwestorów do wybierania pożyczek z ustawionym wyższym oprocentowaniem. Od oprocentowania wynoszącego ok. 6% inwestorzy zaczynają interesować się przedstawioną ofertą.

Opinia i ostatnie doniesienia z mediów

Wielokrotnie opisywaliśmy już różnorodne serwisy pożyczek społecznościowych. Zakra.pl z pewnością jest jednym z tych stających w czołówce tego typu portali w Polsce. Zasady udzielania pożyczek są jasne, na stronie firmy znajdziemy dodatkowo wszystkie interesujące nas dokumenty prawne np. regulamin serwisu i pożyczek. Największą zaletą pożyczek społecznościowych są niskie koszty spłaty.
W ostatnim czasie Zakra.pl atakowana jest ze strony mediów, które porównują działalność firmy do jednej z większych afer związanych z piramidami finansowymi. Całe “zamieszanie” wokół spółki wynikło z jednego opublikowanego artykułu, który następnie przekopiowywany był przez inne, niezależne media. Firma podała oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym czytamy między innymi:

“Liczba Inwestorów, korzystających z serwisu przez 3 lata jego działalności to niespełna 200 osób. Wśród tych osób brak jest poszkodowanych, a Spółka regularnie odprowadzała podatki na rzecz Skarbu Państwa związane z zawartymi w serwisie umowami (…) Państwa rozsądkowi pozostawiamy ocenę sytuacji.”

Sama oferta firmy jest ofertą przemawiającą do pożyczkobiorcy. Idea pożyczek społecznościowych przynosi za sobą całkiem nowy i oszczędny rodzaj pożyczek. My również pozostawiamy do Państwa oceny to, czy Zakra.pl jest portalem wartym uwagi. Zapraszamy do komentowania i pozostawiania własnych opinii!

Kontakt

 • Adres e-mail: info@zakra.pl
 • Telefon (dla tel. stacjonarnych): +48 801 044 524
 • Telefon (dla tel. komórkowych): +48 22 890 73 54
 • Fax: +48 22 620 45 69
 • Adres do korespondencji:
  Zakra Corp Sp. z o.o.
  ul. Solec 81B lok. A22
  00-382 Warszawa

Pracownicy firmy odpowiadają na pytania klientów codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

 • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: