Parabanki

Pożyczki podobne do Providenta najgorszym wyborem dla zadłużonych

0 3700

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem powinna być przede wszystkim pożyczką prostą, czyli taką, która proponowana jest na jasnych i przejrzystych warunkach. Sam wybór powzięcia kolejnej pożyczki przy zadłużeniu z postępowaniem komorniczym, jest już sam w sobie trudny i raczej niepolecany przez specjalistów z branży. Jeśli jednak trzeba zdecydować się na taką pożyczkę, to należy przede wszystkim uważać na firmy podobne do Providenta.

W jaki sposób działają parabanki?

Firmy działające na sposób wypracowany przez Providenta zarabiają przede wszystkim na tak zwanych „pożyczkach domowych”. Domowa obsługa takiej pożyczki ma dać klientowi należyty komfort, ale daje mu równocześnie opłaty związane z taką pożyczką wynoszące około 1/3 całej kwoty do spłaty, gdyby takiego „komfortu” jednak nie miał.

Problem polega na tym, że pożyczka dla zadłużonych z komornikiem, w firmach takich jest bardzo łatwa do otrzymania. Firmy pożyczkowe podobne do Providenta często reklamują się właśnie, jako te udzielające pożyczek bez BIK, KRD, BIG i żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Więcej o firmach pożyczkowych podobnych do Providenta przeczytają Państwo na stronie http://judaszowesrebrniki.pl/jak-wyglada-kredyt-dla-zadluzonych-z-komornikiem.

Kary nakładane za „pożyczkę domową”

Największą karą pieniężną, jaką Provident został obarczony pod koniec 2013 roku, była kara związana z zatajaniem informacji o rzeczywistych kosztach pożyczki. Wyniosła ona 12,3 milionów złotych. Provident nie informował swoich klientów o wszystkich kosztach pożyczki z tzw. „obsługą domową”. Wszystkie naliczone przez firmę opłaty za pożyczkę, wraz z RRSO oraz końcową kwotą pożyczki do spłacenia, nie zawierały w sobie informacji o dodatkowych opłatach za obsługę pożyczki w domu. Klient nie wiedział więc ile tak naprawdę kosztuje go pożyczka w firmie Provident, a przez to nie mógł porównać oferty do innych parabanków czy banków.

kobieta liczy pieniądze

Inne kary dla Providenta

W tym samym postępowaniu sądowym UOIKiK nałożył również karę za „naruszenie zbiorowych interesów konsumentów”. Kwota tej kary wynosiła dokładnie 484 509 zł. Provident reklamując swoje pożyczki „chwalił” je możliwością odstąpienia od umowy całkiem za darmo w ciągu 14 dni od zaciągnięcia pożyczek. Jest to jednak zapis ustawowy, który dotyczy dokładnie każdego kredytu konsumenckiego, również pożyczki w parabanku. Dodatkowo Provident powoływał się na autorytet UOIKiK nazywając siebie najlepszą firmą na rynku kredytów konsumenckich.

Jaką pożyczkę powinny wybrać osoby zadłużone?

Osoby zadłużone powinny zatem unikać firm pożyczkowych podobnych do Providenta. Obecnie podobnie działają następujące z nich: Optima Pożyczki, Bocian Pożyczki, Eurocent, Marka, Euro Providus, Tempo Finanse, Gotówka Domówka czy Axcess Financial Poland.
Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem dostępna jest w niektórych bankach pod postacią kredytu konsolidacyjnego, który pomoże w spłacie wszystkich innych zobowiązań i uregulowaniu miesięcznych wydatków. Jeśli dłużnik spotyka się z odmową banku, powinien raczej zainwestować w pożyczki krótkoterminowe, które pomogą jedynie chwilowo – ale nie naruszą mocno domowego budżetu. Warto wtedy wybierać pośród firm oferujących pożyczki darmowe. Obecnie najlepsze oferty z tego sektora proponowane są przez firmy Vivus i Kredito24.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

  • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: