Poradnik finansowy

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez internet

0 7224

Ciekawą alternatywą dla parabanków, jest coraz szerzej opisywany i zdobywający coraz większą popularność social lending. Pożyczki społecznościowe – bo w ten sposób można tłumaczyć tę nazwę na język ojczysty – pomagają w zdobyciu pożyczek prostych, intuicyjnych i bezproblemowych. Większość prezentowanych ofert to pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach całkowicie online, przez Internet.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Wystarczy zarejestrować się na jednej z prosperujących w Polsce stron (a jest ich kilka). Podczas rejestracji podajemy dane ze swojego dowodu osobistego, w tym jego numer oraz swój adres PESEL. Następnie możemy już założyć własną aukcję dotyczącą nowej, interesującej nas pożyczki. Czasami, po podaniu danych kontaktowych, będzie wymagane jeszcze zweryfikowanie konta rozmawiając przez telefon z konsultantem firmy, który raz jeszcze poprosi o podanie wcześniej wpisanych danych i spróbuje je zweryfikować.

Aby otrzymać pożyczkę społecznościową wymagany jest tylko dowód osobisty.

Zaświadczenia o zarobkach w social lending

Wiele z firm wprowadza dodatkowe weryfikacje, które jako ikonki będą pojawiały się przy profilu pożyczkobiorcy. Można na przykład zweryfikować swoje konto w BIK czy KRD. Potencjalni pożyczkobiorcy chętniej wybiorą zweryfikowanego pożyczkobiorcę, niż takiego, który jedynie przedstawił swoje dane osobowe – choćby sprawdzone przez pracownika portalu.
Zaświadczenia i oświadczenia o zarobkach nie są wymagane. Czasami w komentarzach pod daną aukcją sami inwestorzy proszą o przesłanie na prywatne skrzynki e-mailowe np. wyciągu z konta pożyczkobiorcy za ostatnich parę miesięcy. W ten sposób osoby prywatne weryfikują, czy inwestowanie w daną pożyczkę jest opłacalne.

Całkowicie przez Internet

W odróżnieniu od tradycyjnych banków i niektórych parabanków, portale pożyczek społecznościowych działają całkowicie online. Nie wymaga się od użytkownika żadnych dodatkowych działań, prócz rejestracji w Internecie i wystawienia swojej własnej oferty pożyczki – również za pomocą Internetu.

Pieniądze pożyczki przelewane są automatycznie na konto pożyczkobiorcy, również w ten sam sposób – za pomocą przelewów – spłaca on swoje zobowiązanie.

kobieta

Jak to działa?

Wybieramy jedną z poniżej podanych stron. Następnie za darmo rejestrujemy się na wybranym portalu (wymagana będzie jedynie opłata weryfikacyjna, różna w zależności od wybranego serwisu). Wybieramy konto pożyczkobiorcy. Po przejściu weryfikacji zakładamy swoją pierwszą aukcję o pożyczkę wybierając samemu: kwotę pożyczki, okres pożyczkowania oraz co ciekawe – również oprocentowanie. Bardzo ważne jest, aby podać również cel pożyczki, lub krótko się opisać. Napisanie dosłownie paru słów do potencjalnych inwestorów zwiększa szansę na realizację pożyczki.
Inwestorzy po zapoznaniu się z aukcją mogą dopłacać swoje części pożyczki. Kiedy otrzyma ona status „spłaconej” w 100%, pieniądze zostaną przelane na konto pożyczkobiorcy.

Portale pożyczek społecznościowych w Polsce

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach online można uzyskać za pośrednictwem poniższych witryn, po uprzedniej rejestracji:

  • Kokos.pl – www.kokos.pl
  • Lendico – www.lendico.pl
  • Zakra – www.zakra.pl
  • Pożycz – www.pozycz.pl
  • Give & Take – www.givetake.pl
  • CapitalClub – www.capitalclub.pl

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

  • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: