Kredyty

Kredyty bez BIK przez Internet: jak i gdzie? Raport!

0 276

Kredytem bez BIK nazwiemy ten rodzaj kredytu, w którym kredytodawca nie sprawdza swojego klienta pod względem historii kredytowej w BIK. Tym samym na proces przyznawania pożyczki nie mogą wpłynąć negatywne wpisy w historii i przeszłe problemy finansowe kredytobiorcy.

Czy ja jestem w BIK?

Tak. Biuro Informacji Kredytowej zbiera informacje od wszystkich banków oraz SKOK-ów nawiązując również powoli współpracę z instytucjami pozabankowymi, czyli znanymi nam parabankami. Jeśli kiedykolwiek nie spłaciliśmy w terminie jakiegokolwiek zobowiązania, nawet ratalnego, z pewnością dane o tym widnieją w BIK przy naszym nazwisku. W ten sposób tworzy się negatywna historia kredytowa, której nie sposób wymazać. Dane dezaktualizują się dopiero po parunastu latach.

Obecność w BIK nie jest negatywna
Biuro Informacji Kredytowej nie jednak instytucją, która ma przeszkadzać potencjalnym kredytobiorcom. Wbrew powszechnej opinii, obecność w BIK jest niezwykle pożądana. W większości przypadków wpisy w BIK dotyczą naszej pozytywnej historii kredytowej, a więc wszelkich spłat, kredytów, rat i pożyczek, które regulowaliśmy na bieżąco, zgodnie z zawartą umową.
To dzięki przejrzeniu historii w BIK banki i parabanki chętniej – jeśli historia ta jest historią pozytywną – udzielają nam kredytów i pożyczek.

Historia negatywna = wybór pożyczki bez BIK

Sens funkcjonowania pożyczek bez BIK odkrywamy wtedy, kiedy zrozumiemy, że baza ta może działać na niekorzyść pożyczkobiorcy. Wystarczy jedna niespłacona w terminie rata, aby zaprzepaścić swoją możliwość na otrzymanie innej pożyczki czy kredytu, choćby było to zobowiązanie jak najbardziej możliwe do spłaty i nieobciążające naszego domowego budżetu.
W tym przypadku z pomocą przychodzą zobowiązania bez BIK, które można uzyskać tylko w wybranych parabankach.

gość z papierami

Jaki parabank udzieli bez weryfikacji w biurze informacji kredytowej?

Parabanki, które nie sprawdzają historii BIG i KRD, zazwyczaj również nie interesują się historią w BIK. Wszystkie te rejestry posiadają zgoła te same dane nt. historii przeszłych zobowiązań danej osoby.
Wśród parabanków, które dają możliwość wnioskowania o pożyczkę widniejąc w jakimkolwiek rejestrze w sposób negatywny, można wymienić:

  1. Kredito24, www.kredito24.pl. Pożyczymy od 300 do 3 000 zł, maksymalnie na 30 dni.
  2. Pandamoney, www.pandamoney.pl. Można pożyczyć od 100 do 1 800 zł na okres od 7 do 30 dni.
  3. Filarum, www.filarum.pl. Pożyczymy od 100 do 3 000 zł na okres od 1 do 30 dni.
  4. InCredit, www.incredit.pl. Pożyczki ze spłatami ratalnymi (1-24 miesiące). Wysokość od 100 do 5 000 zł.
  5. Łatwy Kredyt, www.latwykredyt.pl. Pierwsza pożyczka do 1 000 zł za darmo, pozostałe maksymalnie do kwoty 3 000 zł na okres od 7 do 30 dni.
  6. Mini-Credit, www.mini-credit.pl. Pożyczki w kwotach od 100 do 3 000 zł. Okresy pożyczkowania: 5-30 dni.
  7. Szybka Moneta, www.szybka-moneta.pl. Pierwsza pożyczka do 500 zł, pozostałe do 2 500 zł. Maksymalny okres kredytowania: 40 dni.
  8. Plus Kasa, www.pluskasa.pl. Stałe kwoty pożyczek: 500, 600, 700, 800 i 900 zł. Możliwość wnioskowania o pożyczkę na okres: 15, 20, 25 i 30 dni.

Czekamy na Państwa komentarze! Prosimy o podawanie innych sprawdzonych firm, w których można uzyskać kredyty bez BIK przez Internet.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

  • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: