Poradnik finansowy

Czym są kredyty na oświadczenie o dochodach online?

0 465

Bardzo popularne w ostatnich czasach stało się kredytowanie i pożyczkowanie przez Internet, całkowicie online, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności. Na szczególną uwagę zasługują „kredyty na dowód” oraz „kredyty na oświadczenie”, ponieważ obie te formy kredytowania wymagają od kredytobiorcy jedynie minimum zaangażowania i są najprostszymi do uzyskania na rynku. Czym wyróżnia się kredyt na oświadczenie, gdzie można go dostać i w jaki sposób? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Oświadczenie o dochodach

Oświadczenie o dochodach jest dokumentem sporządzanym osobiście. Nie wymaga więc dodatkowych formalności, ani dodatkowego nakładu czasu. To my sami „oświadczamy” wysokość otrzymywanego dochodu, podpisując się pod zeznaniem imieniem i nazwiskiem oraz zarzekając się, że oświadczamy całą prawdę.
Oświadczenie o dochodach sporządzić można nawet odręcznie, na papierze biurowym.

Czym więc różni się oświadczenie od zaświadczenia?

Zaświadczenie o dochodach wystawiane jest, lub wypełniane jest przez pracodawcę, który stwierdza nie tylko wysokość otrzymywanego dochodu ale również na przykład okres zatrudnienia pracownika.
Złożone oświadczenie o dochodach jest również weryfikowane i najczęściej zostaje potwierdzone przez pracowników banku czy parabanku. Obie formy potwierdzenia otrzymywanych dochodów mają równą wartość prawną, a oświadczenie nieprawdy niesie ze sobą konsekwencje prawne.

Kredyt na oświadczenie w banku

Banki udzielają zazwyczaj kredytów na oświadczenie jedynie klientom stałym i zaufanym. Sięgając po taki produkt bankowy najbezpieczniej złożyć wniosek w swoim własnym banku, tam gdzie posiadamy konto bankowe. Mamy wtedy o wiele większe szanse na otrzymanie kredytu lub pożyczki.
Innym, rodzącym się problemem w przypadku kredytów bankowych, jest przejście przez wszystkie procedury „okienka bankowego”. Coraz więcej banków proponuje kredyty na oświadczenie online, ale w ostatecznej fazie związanej z podpisaniem umowy, klient mimo wszystko zapraszany jest do najbliższej siedziby banku w celu dokończenia formalności prawnych.

 

ułożone monety

Wymagania wobec kredytobiorców

  • Kredytobiorca musi być najczęściej stałym klientem banku
  • Klienci „obcy” banku najczęściej muszą przedstawiać inne, dodatkowe dokumenty: dodatkowe dokumenty tożsamości, kserokopie dokumentów potwierdzających zatrudnienie
  • Uprzywilejowane są osoby wykonujące zawody preferowane np. lekarza, policjanta, prawnika itd.
  • Limit wiekowy, najczęściej od 21 lat wzwyż. Określa się również często maksymalny wiek kredytobiorcy, wynoszący około 65-70 lat
  • Posiadanie zdolności kredytowej

Jeśli nie w banku, to gdzie…?

W Internecie łatwo otrzymać również kredyt lub pożyczkę zupełnie bez formalności lub tylko w oparciu o oświadczenie o dochodach, korzystając z usług jednego z kilkudziesięciu rozwijających się parabanków. Oprocentowanie takiej pożyczki oraz jej koszty dodatkowe mogą przewyższać koszty kredytu bankowego. Zaletami takiego rozwiązania jest jego ogólnodostępność i łatwość otrzymania potrzebnych funduszy.

Zapraszamy Państwa do opisywania własnych doświadczeń związanych z kredytami na oświadczenie przez Internet. Jakie banki i parabanki polecają Państwo najchętniej?

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

  • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: