Kredyty

Bilans 2014: Szybkie kredyty bez zdolności kredytowej

0 290

Szybkie kredyty bez zdolności finansowej stały się jednymi z popularniejszych produktów parabankowych w Polsce. Zgodnie z prawem bankowym podobny kredyt nie mógłby zostać udzielony w banku. Wykorzystują to firmy pożyczkowe, które podchodzą do klienta z mniej restrykcyjnymi zasadami i wręcz „otwartymi ramionami”. Jak wyglądał rynek szybkich kredytów internetowych w 2014 roku? Owocnie i rozkwitająco.

Mikropożyczki w sieci według Loan Magazine

2014 rok był najaktywniejszym rokiem z dotychczas przebadanych pod względem pojawiających się w Internecie informacji o produktach firm pożyczkowych. Pożyczki bez wymagania zdolności kredytowej zdobyły jeszcze większą popularność, już w I kwartale 2014 roku pojawiło się w polskim Internecie o 50 proc. więcej informacji i doniesień o firmach pożyczkowych niż w ostatnim kwartale roku ubiegłego. Najaktywniej o rynku pożyczek pozabankowych rozmawia się na za pośrednictwem Facebooku, mikroblogów, blogów oraz for internetowych.
Najdynamiczniej w Internecie rozreklamowano firmę Vivus – przeczytać o niej można było 1692 razy. Równie popularne stawały się firmy Kredito24 oraz NetCredit o których można było przeczytać kolejno 869 i 805 razy.

Parę nowych firm pożyczkowych

Kredyty bez zdolności kredytowej są w Polsce nadal bardzo popularne. Rok 2014 był jednym z najlepszych pod względem tworzenia się nowych instytucji oferujących podobną ofertę. Powstała między innymi nowa firma oferująca pożyczki jedynie dla kobiet. Kobieta z Kasą, bo taką nosi nazwę, proponuje chwilówki w kwotach od 100 do 1 500 zł na okres maksymalnie 31 dni.
Nowymi, wybijającymi się na polskim rynku pożyczek pozabankowych firmami, są również Visset i Syner. Pierwsza z nich proponuje pożyczki w kwotach od 100 do 1 250 zł natomiast druga – skromniej – w kwotach od 50 do 500 zł. Obie działają, jako firmy udzielające pożyczki bez zdolności kredytowej na zasadach „chwilówek” z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 30 dni.
W 2014 roku miała również powstać firma Moneybox24.pl – na razie jednak bez skutku.

kobieta w ciąży z euro

Kaska.pl kończy działalność na rynku szybkich kredytów

Niektórzy świętowali rozpoczęcie działalności, a w tym samym czasie inni właśnie działalność kończyli. W ten sposób pożegnała się ze swoimi klientami w grudniu znana i popularna firma pożyczkowa – Kaska.pl.
Co ciekawe, firma zachęca do korzystania z portalu pożyczek społecznościowych – www.kokos.pl, być może więc część zespołu firmy i jej środków zostało przeniesionych właśnie do firmy Kokos.pl. Wszystkie osoby, które obecnie posiadają pożyczkę w Kaska.pl mogą nadal logować się na swoje własne konto w portalu i dokonać reszty wpłat oraz korzystać z możliwości serwisu. Pozostali klienci niestety mają już zablokowany dostęp do funkcjonalnej części serwisu.

Wspólna baza dłużników

Związek Firm Pożyczkowych utworzyć miał w 2014 roku wspólną bazę dłużników, która połączyłaby wszystkie firmy pożyczkowe na rynku. Wciąż jednak twór tego typu nie został powołany do życia. Być może stanie się to w roku 2015, a być może to właśnie BIK nawiąże w końcu z parabankami sensowną i opłacalną dla obu stron współpracę. Dla klientów szukających szybkich kredytów bez sprawdzania zdolności kredytowej to informacja pozytywna – brak jednej, spójnej bazy dłużników firm pożyczkowych, gwarantuje łatwiejszy dostęp do tego typu świadczeń jeszcze w 2015 roku.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze pożyczki pozabankowe:

Porównaj oferty chwilówek:

  • No products to compare
Clear all Compare

Warto zobaczyć:

Na stronie: